Участь у онлайн-курсі із врегулювання конфліктів у громадах

Викладачі Факультету права, публічного управління та адміністрування ВДПУ долучаються до онлайн-курсу із врегулювання конфліктів у громадах «Методи роботи з конфліктами в громадах: медіація, переговори та фасилітація діалогу». Курс організовано Центром Права та Посередництва/Center for Law & Mediation для представників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, серед учасників - представники закладів освіти, громадських організацій та ін.
Курс допоможе вчасно діагностувати конфлікт, вибрати інструменти для ефективного вирішення конфлікту, а також сприятиме зниженню напруги в громаді та колективі, підвищуючи ефективність роботи органу публічної влади та створюючи сприятливі умови для підвищення рівня соціальної згуртованості в громаді.
Програма курсу охоплює теоретичні та практичні блоки, які допоможуть розібратися:
✅що таке конфлікти та чому вони виникають;
✅які існують причини виникнення конфліктів;
✅які існують типи конфліктів (в громадах, колективі тощо);
✅як виявляти та аналізувати конфлікти;
✅як побудувати систему управління конфліктами;
✅які існують ефективні методи втручання в конфлікт та які є дійові особи в конфлікті;
✅яка додана вартість для громади від своєчасного врегулювання конфлікту;
✅яка ціна конфлікту та ціна виходу із конфлікту для громади;
✅які можливості медіації, переговорів та фасилітації діалогу під час роботи з конфліктами в громаді;
✅як попередити конфлікти в громадах тощо.

Захід проводиться у межах діяльності Геоінформаційної системи моніторингу, аналізу, оцінки та вирішення конфліктів за посиланням (надалі – ГІСМАОВК).
Геоінформаційна система моніторингу, аналізу, оцінки та вирішення конфліктів – це єдина та унікальна система закритого циклу роботи з конфліктами, яка розпочала свою роботу у 2019 році. За роки роботи до Мережі експертів ГІСМАОВК долучилися понад 100 фахових спеціалістів у галузі мирних методів роботи з конфліктами. З початку діяльності фахівцями було вирішено більше 160 групових конфліктів у громадах Луганської, Донецької та Запорізької областей.

Захід організовано ГО «Центр права та посередництва» у межах проєкту «Функціонування та впровадження ГІСМАОВК в громадах Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Харківської, Чернівецької областей».

Проєкт впроваджується за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).